evbazarblog is written by the team members of evbazar.com - Turkey's Real Estate Multi Listing Service. So if you're wondering what we do in our spare time... evbazar.com. Türkiye’den Emlak aramalarınızda ve ilanlarınızda; Emlak ilgili tüm iş kollarında tek adresiz.

Thursday, November 16, 2006

Kış artık evlerde, onümüzde yaklaşık olarak dört veya beş ay gibi soğuk günler var. Evlerimiz ne durumda bu kışa hazırmı? Nasıl ısınılır ve bu en ekonomik yapılır?Bu tür konularda bir denetleme yok, dogal gazla ısınanda başının çaresine bakacak, odun ve kömürle ısınanda...
Isı kaybını önlemek için kirada dahi olsanız cam, kapı aralıklarını kapatınız. Oda kapılarını kapalı tutarak ama aynı zamanda banyo ve WC pencerelerini acık tutarak temiz havanın sürkülesini yapmanız gerekiyor. Sobalara dikkat, bu yıl olsun gaz zehirlenmesi konusunda daha dikkatli olalım. Gaz dedektorlerini bulabileceginiz bir çok yer var, 1 tanesi tüm ailenin hayatını kurtarmaya yetiyor, hem banyolarda hemde soba yakılan yerlerde mutlaka bulundurun. Yüksek alarmlar uykudan bile uyandırıp hayat kurtarıyor. Umarız yabancıya endekslenmiş ev fıyatları artık Türkiye askari gelirlilerinin ihtiyaçlarını düşünerek bir fiyat uygulaması yaparlar. Türkiye genelindeki 40 bin kiracıyı en kıssa sürede ev sahibi olarak görmek ümidiyle, umudunuza sıkıca sarılın ve önce siz inanın, gerçekleşsin.

0 Comments:

Post a Comment

<< Home